Diş Teli Ortodonti Tedavisi

Rahatça gülmek için engeliniz mi var?

Ortodonti Nedir ?

Ortodontinin kelime anlamı “düzgün diş” demektir. Dişlerdeki düzensizliği ve konum bozukluğunu, alt ve üst çene dişlerinin kapanış bozukluğunu ve yüz iskeleti anomalilerini düzeltmeyi amaçlayan, diş hekimliğinin bir dalıdır.
Çapraşık dişler estetik olarak kötü görünmeleriyle beraber diş çürümeleri açısından risk oluşturmakta ve kapanış bozukluğundan dolayı ileri yaşlarda çene ekleminde rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

Her yaşta ortodontik tedavi yapılabilir. Erken dönemde başlanan ortodontik tedavisi yüz iskeletindeki bozuklukları düzeltmeye olanak sağlamakta ve bozukluğun şiddetlenmesini önlediği için tedavi süresini kısaltmaktadır.

 

Rengarenk Braketler

Dişlere yapıştılan metal braketler, lastikler aracılığı ile tellere bağlanır. Lastiklerdeki bir çok renk seçeneği ile her seferinde tellerinize yeni bir görünüm kazandırabileceğinizi biliyor muydunuz?

 

 

Estetik Braketler

Diş teli uygulamalarında metal braketlerin görünümünden dolayı estetik kaygılarınız varsa tedavi seyri ve etkinliği açısından metal braketlerden hiçbir farkı olmayan “porselen” ve “safir” isimleri verilen şeffaf braketlerle sanki dişleriniz üzerinde bir şey yokmuş gibi görünebilir, rahat rahat gülebilirsiniz.

 

Lingual Braketler

Dişlerinizin iç tarafına takılan ve dişarıdan hiçbir şekilde belli olmayan tedavi sistemidir. Her hastaya rahatlıkla uygulanabilir. Avantajı görünmez olması ve her hastaya özel olarak üretiliyor olmasıdır. Dezavantajı ise dilde yaralanmalara sebep olması, normal ortodontik tedavilerden daha pahalı olması ve tedavi süresinin diğer tedavi yöntemlerine göre daha uzun olmasıdır. Değiştirmedim, yapmadığımız bir şeyi yazalım mı?

 

Hareketli Apareyler

Hareketli apareyler çene genişletmelerinde tek veya grup diş hareketlerinde kullanılan dışarıdan belli olmayan, hasta tarafından takılıp çıkartılabilen ve tel tedavi süresini kısaltmayı amaçlayan aygıtlardır.
Yemek yerken, spor yaparken, sevdiklerinizle beraber güzel vakit geçirmek istediğinizde çıkartıp özgürce hareket edebileceğiniz bir tedavi yöntemidir. Her yaşta uygulanabilir.

 

Görünmez Diş Teli ( İnvisaling System )

Ortodontide devrim olarak da adlandırılan bu sistem kliniğimizde rutin olarak başarıyla uygulanmaktadır.

İnvisalign sistem kısaca; kliniğimizde alınan diş ölçüleriniz üzerinde laboratuvar ortamında (10-15 adet şeffaf dişliğin seri halde ağıza uygulanmasıdır)seri halinde hazırlanan şeffaf dişliklerdir.

Dişleriniz düzeldikçe yaklaşık 15 günlük periyotlarla bir sonraki plağa geçilerek dişlerinizin tamamen düzelmesi amaçlanır.

Bu sistemin en büyük avantajı; dişlerde iken hiç farkedilmemesi ve takılıp çıkartılabilmesidir.
İnvisalign sistem ile hastalarımız artık güzel bir davete, önemli bir toplantıya, özel bir buluşmaya telleriyle gitmek zorunda değildir.

 

Çocuklarda Ortodonti

Ortodontik tedaviye başlanabilmesi için ön dört kesici daimi dişin çıkmış olması gerekir ki; bu da yaklaşık 8-9 yaşlarıdır.

Ortodontik tedaviye erken yaşta başlanması, çene kemiklerindeki bozuklukları düzeltme imkanı sağladığı gibi tedavi süresini de kısaltmaktadır.
Çocukluk döneminde başlanılan ve ergenlik döneminde bitirilen ortodontik tedavi çocuğunuzun ergenlik ve gençlik döneminde, telleri kendilerinde bir kusur olarak görmemelerini sağlar.

 

Yetişkin Ortodonti

Toplumda tel tedavisinin çocuk ve genç yaşlardaki bireylere uygulanabileceği kanısı vardır. Bunun aksine tel tedavisi her yaştaki hastalarımıza başarı ile uygulanmaktadır.

Kliniğimizde ortodontik tedavisi devam eden 45-50 yaşlarında hastalarımız bile bulunmaktadır. Eğer gülüşünüzden rahatsızsanız hiçbir şey için geç değil...

 

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun.


* E-Posta bilgileriniz yorumlarda görünmeyecektir.


ÖNCESİ & SONRASI
Tıklayınız>>
GÜLÜMSEMENİN ALTIN KURALLARI
Tıklayınız>>
KLİNİK & BİZ
Tıklayınız>>
ÖNCESİ & SONRASI
Tıklayınız>>
SSS & ÖNEMLİ BİLGİLER
Tıklayınız>>
TEL TEDAVİSİNDE DİŞ FIRÇALAMA
Tıklayınız>>
TEL TEDAVİSİNDE İLK GÜNLER
Tıklayınız>>
İLETİŞİM
Tıklayınız>>


alpdnet logo
(212) 219 09 08
Müşteri Destek Hattı

Bizim için değerlisiniz. AlpDent ağız ve diş sağlığı merkezini günün her saatine arayabilirsiniz.

AlpDent İstanbul

Adres:Merkez mahallesi, Büyükdere caddesi No:21/3 Şişli/İSTANBUL
Telefon:0212 219 09 08

AlpDent TV