Lamina diş fiyatları neye gore farklılık gösterir?

2015-09-19 18:32:40 tarihinde yayınlandı

Lamina diş fiyatları neye gore farklılık gösterir?

 

 

Lamina diş fiyatları kullanılan malzeme ve yönteme göre farklılık gösterir. Öncelikle ihtiyacın belirlenmesi ve tercih edilecek malzemenin seçilmesi gerekir. Birden fazla sayıda dişe uygulandığında da fiyat farkı oluşacaktır.

 

Lamina diş kaplama yöntemi birçok sorunun giderilmesi için oldukça pratik bir çözümdür. Özellikle dişin şeklinden ziyade rengi ve dokusu ile ilgili problemlerin çözümünde kullanılan direkt kompozit Lamina kaplama, çok kısa sürede ve zahmetsizce gerçekleştirilen bir yöntemdir ve Lamina diş fiyatları arasında en ekonomik seçeneği oluşturur. Bu yöntemde kompozit bir plaka dişin üzerine direkt olarak yapıştırılır ve özel bir yöntemle porselen plaka sertleştirilir. Tamamen dişin dış yüzeyine uygulandığı için, hastaya herhangi bir şekilde anestezi uygulamak gerekmez. Ayrıca işlemin gerçekleşmesi çok kısa sürer. Hekimin diş yüzeyi üzerinde uzun işçilik gerektiren bir işlem gerçekleştirmiyor olması fiyatın düşmesinde önemli bir faktördür.

Ancak Lamina diş kaplama daha köklü sorunların giderilmesi için de kullanılmaktadır. Çarpık dişlerin düzeltilmesi, kırıkların düzeltilmesi ya da aralık dişlerin birleştirilmesi gibi durumlarda kim zaman endirekt yöntem denilen yönteme başvurulur. Bu yöntemde hekimin diş üzerinde bazı kimyasal ve mekanik işlemler gerçekleştirmesi gerekir. Ayrıca istenilen sonuca ulaşabilmek için ölçümler yapılması, kalıplar oluşturulması gibi işlemler hem işlemin süresinin uzamasına hem de işçiliğinin artmasına sebep olmaktadır. Lamina diş fiyatları arasında en yüksek olanlar endirekt uygulamalarıdır.

Lamina diş uygulamalarında kullanılan porselenin kalitesi de fiyatlar konusunda belirleyicidir. Türk Diş Hekimleri birliğince belirlenen Lamina diş fiyatları taban fiyat olarak düşünülmelidir. Çünkü özellikle endirekt uygulama yöntemi kullanıldığında gerçekleştirilen işlemler hastaya göre değişebildiğinden hekimlerin işçilikleri göz önünde bulundurulur. Piyasada kullanılan dört faklı kalitede Lamina diş kaplama malzemesi bulunmaktadır. Birinci kalite malzeme ile dördüncü kalite malzeme arasında yaklaşık 3 kat fiyat farkı bulunmaktadır. Lamina diş fiyatları araştırılırken hangi kalite malzeme kullanılacağının dikkate alınması gerekir.

Lamina diş  kaplama çok kısa sürede gerçekleşebilen pratik bir çözümdür. Dayanıklı olması ve doğal bir görüntü oluşturması açısından da avantajlıdır. Dirençli malzemelerden yapılmış olsa da özenli bir kullanım gerektirir.

 

Etiketler:

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun.


* E-Posta bilgileriniz yorumlarda görünmeyecektir.


ÖNCESİ & SONRASI
Tıklayınız>>
GÜLÜMSEMENİN ALTIN KURALLARI
Tıklayınız>>
KLİNİK & BİZ
Tıklayınız>>
ÖNCESİ & SONRASI
Tıklayınız>>
SSS & ÖNEMLİ BİLGİLER
Tıklayınız>>
TEL TEDAVİSİNDE DİŞ FIRÇALAMA
Tıklayınız>>
TEL TEDAVİSİNDE İLK GÜNLER
Tıklayınız>>
İLETİŞİM
Tıklayınız>>


alpdnet logo
(212) 219 09 08
Müşteri Destek Hattı

Bizim için değerlisiniz. AlpDent ağız ve diş sağlığı merkezini günün her saatine arayabilirsiniz.

AlpDent İstanbul

Adres:Merkez mahallesi, Büyükdere caddesi No:21/3 Şişli/İSTANBUL
Telefon:0212 219 09 08

AlpDent TV